Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2017 m. liepos 31 d., pirmadienis

Žiobrio tartaras

Senokai senokai, net nepamenu kada esu nusipirkusi šviežią žiobrį. Tada jį išmečiau nesugebėjusi išdarinėti, nes ten buvo vieni kaulai ir daugiau nieko. Po kažkiek metų, šeimos draugas Vytautas parodė, kad galima valgyti "voblą", kuri gali būti pagaminta iš to paties žiobrio. Jis išmokė mane kaip reikia išdoroti džiovintą žuvį, kad joje nebūtų jaučiami kaulai. Dabar, vos atvykusi į pajūrį iesškau ne rūkytos žuvies, bet būtent sūtytos ir džiovintos. Kas neband4te, paragaukite, "žiauriai" skanu. Šiuo metu esu pamišusi dėl Žiobrio, gal ir ne veltui. Nes kai pirmą kartą buvau su šeima nuvykusi į "Šturmų švyturys" restoraną pamaryje, paragavau Žiobrio carpaccio "alpau" iš susižavėjimo dėl skonio balanso ir žuvies struktūros, sekantis kartas buvo Žiobrio kapotinis restorane Vilniuje "Džiaugsmas" ir supratau, kad noriu noriu noriu...praėjo keli mėnesiai, o nuo pirmos pažinties su šia žuvimi, metų metai, kol pasirįžau išbandymui...pasikeitė LABAI daug, bet noras išbandyti ŽIOBRĮ išliko ;)
Sukaupiau visą savo kantrybę ir meditaciją žiobrio kaulų išrankiojimui. Patikėkite, tai buvo verta su didžiausiu kaupu. Tas kas ragavo....RAGAVO...sakė, kad geriau nėra nieko lietę savo visais skonio receptoriais.
Jei nusiteikę pamaloninti visus savo skonio receptorius ir KATRYBĘ, išbandykite, nuoširdžiai, tai yra geriausia kas gali būti žuvyje.

3-4 porcijos

2 Žiobriai
1 nedidelis saldus/raudonas svogūnas
1 krapų šakelė
1 valg.š. kaparėlių
2 valg.š. ypač tyro alyvuogių aliejaus
įvairių salotų

Kruopščiai išdorokite Žiobrius. Išimkite visus kaulus ir smulkiai sukapokite. Šalia susmulkinkite saldžius raudonuosius svogūnus, krapus. Sumaišykite su druska, pipirais, svogūnais, krapais ir aliejumi. Palikite mažiausiai 20 min. pasimarinuoti.
Patiekite su salotomis pašlakstytomis citrinos sultimis.

2 komentarai:

  1. Kokia foto grazi! Smagu skaityti vel atsirandancius receptus ;) Del skonio net neabejoju kad super skanu, tik kad pati turesiu tiek kantrybes - sansu nera :))), bet kazkur uzmaciusi restoranuose - butinai paragausiu.
    Skaitytoja

    AtsakytiPanaikinti
  2. Skaitytoja, ačiū už palaikymą. Po visų gyvenimiškų vingių vėl ateina noras rašyti, kepti/virti :) Todėl pažadu, kad receptų atsiras vėl ir vėl :) O kantrybės čia, tai jau tikrai reikia :)

    AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu