Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2017 m. kovo 20 d., pirmadienis

A la Helmans majonezas

Atėjus pavasariui norisi kažko naujo, įkvepiančio ar tiesiog motyvuojančio, kad galvoje visokie tik pavasariniai vėjai nešniokštų. Ta proga užsirašiau pas L.Čepracką į kursus, pakelti savo "kvalifikaciją" kulinarijoje. Sudalyvavusi pirmoje pamokoje sužinojau kaip reikia pasigaminti Bechamel, Hollandaise ir Majonezą su visomis iš to sekančiomis variacijomis. Atrodo esu gaminusi ne vieną kartą ( išskyrus Hollandaise), bet sekdavosi visaip...kartais iškeliaudavo viskas į šiukšlių dėžę, kartais pavykdavo, kartais tiesiog būdavo gerai kaip gaudavosi. Pamokoje mus visaip kaip mokė, žiurėjome, užsirašinėjome, ragavome ir t.t. Tada gavome užduotį pagaminti visus šiuos padažus namuose. Šiandien gaminau a la Helmans tipo majonezą.
Pirmasis mano bandymas laukia šefo įvertinimo.

1 kiaušinio trynys
200 ml aliejaus
1 arb.š. garstyčių
5g cukraus
druska
vanduo
1/2 citrinos sulčių
Trynį išplakite su cukrumi ir garstyčiomis. Tada ypatingai plona srovele pilkite atšaldytą aliejų ir maišykite maišykite maišykite, kol supilsite visą aliejų. Masė turi gautis labai tiršta ir visaip kaip "styroti". Įpilkite 1 valg.š. vandens ir švelniai maišykite, jeigu netenkins tirštumas, įpilkite dar lašelį vandens. Įspauskite citrinos sultis ir pagal skonį įberkite druskos. Švelniai išmaišykite.
Jeigu į 200g pasidaryto majonezo įdėsite 50g plaktos grietinėlės, gausite kitą, Chantilly padažą.

5 komentarai:

 1. Oi kaip tau faina, Odeta:) Kokia nepakartojama patirtis!!! Lauksiu įrašų ir mokinsiuosi iš tavęs:)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Nida, man iš Tavęs daug reikia mokytis :) O šita patirtis tikrai įdomi.

  AtsakytiPanaikinti
 3. Sveika, kaip nerealiai tavasis majonezas atrodo! Man niekad nesigavo dar :/ Jauciu pirksiu svieziu kiausiniu ryt ir bandysiu, vistiek kazkada turi gautis :) O kursai turi buti nerealus! Lauksiu daugiau ispudziu :)
  Skaitytoja

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Skaitytoja, būtinai išbandykite, tik aliejų būtinai atšaldykite ir laaaabai plona srovele pilkite

   Panaikinti
 4. Tai Odeta, nėra antros dalies - kaip įvertino Šefas Tavo majonezą?

  AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu