Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2016 m. gruodžio 9 d., penktadienis

Silkė su baravykais

Esu laimingas žmogus. Sakysite, kad meluoju arba taip nebūna. Bet pasirodo būna, o būna būtent tada, kai atvažiavusi į savo sodybą vasaros viduryje arba jai jau ritantis į kitą pusę, išlipusi iš automobilio, pamatau priaugusių gražuolių baravykų. Išsivaizduokite, koks tai smagumas!  Argi aš ne laimingas žmogus? Kai tiesiog išeinu ir susirenku baravykus savame kieme?
Pirmuosius, žinoma, kepu ant sviesto ir valgome iš karto. Kitus, jaunus ir kietus užšaldau, kad žiemą galėtume mėgautis nuostabiu baravykų aromatu, gamindama įvairius padažus, dėdama į troškinius, supjaustydama carpaccio arba tiesiog kepdama keptuvėje su sviestu kaip vasarą. Didelius arba šiek tiek pabuvusius baravykus sumaišau su kitais grybais ir pagaminu ne ką mažiau aromatingus padažus ar konservus žiemai.
Šį kartą pagaminau silkę su šaldytais baravykais, o ne kaip įprasta su džiovintais.

4 porcijos

8 švieži arba šaldyti baravykai
1 nedidelis svogūnas
1 silkė
aliejus
krapai
Silkę išdorokite. Supjaustykite norimo dydžio gabalėliais.
Baravykus supjaustykite kubeliais. Svogūną sukapokite itin smulkiai. Keptuvėje su aliejumi apkepkite svogūną, suberkite baravykus. Baigiant kepti sudėkite krapus. Atvėsinkite.
Sumaišykite su silkės gabalėliais ir palike mažiausiai valandai susigerti skoniams.

"Sukirtome" viską ir iš vieno karto :)

4 komentarai:

 1. Ammm šitas nerealiai skanus variantas buvo <3 Dėl baravykų tai net nesiginčysiu - aš tau visada sakiau, kaip nerealu:) O ypač žiemą, jie dar skanesni kai nėra šviežių aplink.
  Kaip laukėm įrašo! Pagaliau :)
  Skaitytoja

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Skaitytoja, ačiū, kad sulaukėte. Tikrai jau blogai pasijutau taip apleidusi savo rašymą :) Pažadu, nebeapleisti. Ačiū, kad skaitote :)

   Panaikinti
 2. Pagaliau... Pasiilgau tavo įrašų:) Prieš Kūčias silkės ir jų receptai - labai laiku ir vietoj:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Nida, ačiū, kad skaitai :) O kaip gi aš be silkės?!

   Panaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu