Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2015 m. sausio 6 d., antradienis

Garuose paruošta lašiša su brokoliais ir granatais

Man labai skanu žalia Lašišos tartaras, virta Virta-nevirta lašiša, garinta ar žemoje temperatūroje ar vokelyje Papillote su lašiša kepta lašiša. Tada aš mažiausiai jaučiu jos riebų poskonį. Kai ji būna kepta, o dar ir aliejuje, man ji smirda ir viskas. Gal tik man taip atrodo, bet kai įdedu žuvį į vandenį, tai žuvies riebalai išteka pro garpuodžio skylutes, todėl man taip paruošta žuvis daug skaniau ir gaiviau. Jeigu trūksta riebumo, geriau aš išvirtą ar išgarintą žuvį pasilaistau šviežiu aliejumi ir kaifuoju.
Kai mamos jubiliejaus proga svečiams pagaminau žemoje temperatūroje pagamintą lašišą, visi spiegė iš džiaugsmo. Net ir tiek, kurie sako, kad nevalgo žuvies, pripažino, kad skaniau paruoštos žuvies nėra ragavę, nors jos išvaizda ir rodė "Gal esu dar ir žalia".
Šį kartą pasūdžiau nemažą gabalą lašišos. Tam, kad nevalgyti jos visą savaitę žalios/sūdytos, nusprendžiau dalį "išgarinti".
Garnyrui pasiūliau ypatingai aukštoje temperatūroje orkaitėje keptus brokolius, o dėl rūgštumo pagardinau granatų sėklomis.
Kai kam reikėjo dar ir bulvių:).

3 porcijos

500 g lašišos
krapai
3 valg.š. rupios jūros druskos
1 valg.š. cukraus
brokoliai
ypatingai tyras alyvuogių aliejus
1 granato vaisius
Lašišą pasūdykite, pabarstykite cukrumi ir smulkiai kapotais krapais. Padėkite parai į šaldytuvą sūdytis.
Kitą dieną nuplaukite druską nuo žuvies, bet krapų nekrapštykite. Jie suteiks žuviai malonų aromatą. Supjaustykite porcijomis. Užvirkite garpuodį, sudėkite žuvį ir virkite max 7-10 minučių.
Prieš tai pasigaminkite brokolius. Nuskabykite gražias šakutes nuo koto, užpilkite verdančiu vandeniu ir uždengę palaikykite 10 minučių. Perliekite labai šaltu vandeniu. Brokolius kiek įmanoma nusausinkite, palaistykite aliejumi  ir dėkite iki 230 laipsnių įkaitintą orkaitę. Kepkite 10 minučių. Prieš tiekiant į stalą pabarstykite granato sėklomis. Lašišą pašlakstykite aliejumi.

Viskas puikiai derėjo. Skonis...trūksta žodžių aprašyti. Žiauriai skanu!


3 komentarai:

 1. Itikinai:))) Isgarintos lasisos ir as uzsinorejau. Labai patinka tokie lengvi, bet skanus receptukai.
  Skaitytoja

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Skaitytoja, džiaugiuosi, kad pavyko sugundyti:)

   Panaikinti
 2. Antrą vakarą pas mus šis patiekalas karaliauja. Vyras baisiai lašišos nemėgo, o pagarintą mielai valgo. Ir brokoliai taip paruošti labai skanūs.

  AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu