Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2014 m. birželio 29 d., sekmadienis

Salotos su silke

Apsigyriau visam pasauliui, kad pati sūdau silkę Silkės sūdymas . Dalį silkės pasilikau sau, kitą dalį išdalinau draugams su nekantrumu laukdama jų atsiliepimų. Atsiliepimai ir komentarai "parplaukė" labai greitai. Mano džiaugsmui visi jie buvo tik teigiami. Tačiau atsirado klausimai: kaip išdoroti silkę, kad būtų be kaulų, kiek ilgai galima laikyti sūryme?
Aš silkes file gaminu kaip How to Fillet a Herring . Žinoma, po to kantriai medituoju su pincetu stengdamasi palikti kuo mažiau kaulų. Bet jų visada lieka, todėl, pjaustant juostelėmis ar kapojant a la tartar dar kartą išrankioju kauliukų likučius. Uodegos dalį išmetu be gailesčio, nes ten vienas "kaulynas", kuris pakliuvęs į lėkštę sugadintų nuotaiką visam vakarui.
Kiek galima laikyti silkę sūryme? Į šitą klausimą yra sunkiau atsakyti, nes tai priklauso nuo mūsų skonio receptorių. Manieji mėgsta šiek tiek sūriau. Todėl silkė po 1 paros ypatingai švelni ir skirta tiems, kurie mėgsta labai švelnaus skonio ir mažai aromatų. Po 2 parų silkė yra absoliučiai mano skonio. Joje juntamas marinato aromatas bei švelnus druskos sūrumas. Po 10 dienų silkė buvo stipriai sūri, lyg ir riebesnė, bet tuo pačiu tobulai aromatinga. Todėl labai sunku pasakyti, kokia silkė yra skaniausia. Man labai patiko ir stipriai sūdyta silkutė, vien dėl tų aromatų puokštės neatsispirčiau ir kitą kartą palaikyti ilgėliau kokią vieną, kitas vis tiek "dviparines" rinkčiausi:)

1 silkės file (10 dienų išlaikyta, įsisūrėjusi)
1 nedidelis svogūnas (būtų geriau raudonas, bet aš tokio neturėjau, tai naudojau įprastą)
2 kiaušiniai
įvairių salotų
slyvinių pomidoriukų
1 valg.š. raudonojo vyno acto
1 arb.š. balzamiko padažo
1 arb.š. cukraus
alyvuogių aliejus arba kitas mėgiamas
Silkę išdorokite, kruopščiai išrinkite kaulus. Supjaustykite smulkiais gabalėliais. Svogūnus sukapokite, užpilkite raudonojo vyno actu, balzamiko padažu, cukrumi. Išmaišykite ir palikite valandai marinuotis. Po to nusausinkite ir sumaišykite su silke.
Kiaušinius kietai išvirkite, atvėsinkite ir smulkiai sukapokite.
Pomidorus supjaustykite norimo dydžio gabalėliais.
Salotas išdėliokite didelėje lėkštėje, abiberkite pomidorais, silke su svogūnais bei kapotais česnakais. Pašlakstykite aliejumi.
Silkės sūrumas ištirpo tarp salotų ir kiaušinio trupinių, o aromatas atvirkščiai, užpildė salotas.
Tik jokiais būdais nedėkite druskos!
9 komentarai:

 1. Odeta, man net silpna darosi, kai skaitau šiuos įrašus apie namie sūdytą silkę. Užsisūdyčiau nors šiandien pat, bet Kaune niekur nerandu silkių, nors jau nuo žiemos visuose žuvies prekybos taškuose, kuriuose lankausi, kuo nuodugniausiai apžiūriu šaldytų žuvų skyrius. Bet jau kai tik rasiu!..

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Kristina, Vilniuje yra Kalvarijų turguje pirkti šaldytos silkės:)
   Karts nuo karto važiuoju į Kauną ir užsuku į turgų prie Pinigo, nežinau kaip jis ten vadinasi, tai mačiau, kad labai daug žuvies prekiaujama. Gal ten yra?

   Panaikinti
 2. O as kaskart pamaciusi recepta su silke Tavo bloge, kita (na veliausiai dar kita diena) begu i parduotuve silkes... Tai yra uzkreciama. Tikrai. Gaminsiu sias salotas, manau bus neprasciau nei atrastas topas su pomidoriukais :)
  Skaitytoja

  AtsakytiPanaikinti
 3. Skaitytoja, kai kitą kartą sūdysiu silkę, būtinai ir Tau pasūdysiu, skirtumas tarp parduotuvinės ir naminės milžiniškas:) Skanios salotos laaabai:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Odeta, uz tai mainais prasyk ko nori :))))) Buciau kaip devintam danguj! :) O kad skirtumas milziniskas, net nesigincyju, skiriasi kaip diena ir naktis :) Pritariu Nidai - va cia tai bent!
   Skaitytoja

   Panaikinti
  2. Bet kantrybe tai teks apsišavuoti:) Iki liepos pabaigos:)
   O norą tai kokį nors tikrai sugalvosiu;)

   Panaikinti
  3. Be problemu ;) Vistiek darbu maratone isisukusi, nors ir vasara uz lango :) Ir lauksiu noro ;)
   Skaitytoja

   Panaikinti
 4. Odeta, tu nereali. Aš netikiu,kad tu pati tą silkę doroji ir sūdai... Va čia tai bent. Lenkiu galvą. Ir užsirašau į praktinius kursus:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Nida, pati sūdau ir pati doroju, iš tos begalinės meilės silkei:)))

  AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu