Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2013 m. rugsėjo 7 d., šeštadienis

Baravykų užkandėlė su juoda duona ir obuoliais

Sako dygsta grybai! Tokia žinia pasiekė mūsų ausis, o kadangi grybavimas yra neatsiejamas nuo mūsų rudeninio laisvalaikio praleidimo būdų, tai iš karto nulėkėme į mišką ieškoti grybų.
Ne ne, šita nuotrauka ne šio grybavimo, gal net ne šių metų grybavimo. Tiesiog nėra tų grybų, tų baravykų...arba persenę arba sukirmiję. Radome vos kelias ūmėdes, voveraičių dubenėlį ir 3 baravykus, iš kurių vienas kol parvažiavo iki puodo, buvo išmestas, nes perpjovus pasirodė ne toks jau ir geras.
Taigi, maloniai praslampinėjome po mišką, grybų neradome, o alkis pjovė iš pasiutimo.
Gerai, kad sodyboje rudeninė obelis jau leidžia ragauti savo vaisius. Tad prigriebiau obuoliuką ir pakeliui sugalvojau tokią "marnavonę":

1-2 porcijos

2 nedideli baravykai
1 obuolys
1 nedidelis svogūnas
1 skiltelė česnako
1 riekė juodos duonos
aliejus
druska
pipirai
Svogūną, česnaką smulkiai sukapoju ir apkepu aliejuje. Obuolį, baravykus, duoną supjaustau kubeliais. Suberiu obuolius, baravykus į tą pačią keptuvę ir kepu, kol šie iškepa. Pabaigoje sudedu duoną. Viską išmaišau, pabarstau druska.
Labai labai sotu. Labai įdomiai ir tikrai neprastai obuolys papildė savo rūgštele ir skoniu. Duoną kitą kartą supjaustyčiau smulkiau. O šiaip tikrai gavosi visai skaniai, nors ir nelabai jau sveikai:) (bet kas be nuodėmės)

9 komentarai:

 1. Baravykai... net širdis sustojo. Mačiau šiandien pirkti savo kaimo turgelyje - 60 Eur/kg :o - na, nekilo rankos atidaryti piniginės...

  AtsakytiPanaikinti
 2. Man FR irgi kainos dėl baravykų siaubą varo....o čia imk kiek nori, jeigu randi:) Bėda ta, kad šį kartą mums nepavyko, bet išbandžiau ekonominį baravykinį variantą:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Jei randi :) man jau du metai iš eilės nepasiseka pagrybauti... vis ne tuo metu Lietuvoje laiką leidžiu. O variantas tai puikus ;)

   Panaikinti
  2. Užjaučiu Rūta, o tu ruošiesi grįžti į LT ar jau ten visam laikui?

   Panaikinti
 3. Laba, Odeta :) Nagi puikus sodybinis variantas ;) Chi chi, pas ju gi buvo pilna grybu, kai visi skundesi, kad nera grybu, tai gal jie biskiuka persikele dabar i tuscias vietas, nes net dzukai atsigavo paskutiniu metu :))) O siaip linkiu, kad kita savaitgali jau rastum ju ;)
  P.S. Man kantrybe truko - ieskoajau ir neradau tu baravyku, tai pasitenkinau pirktiniais turgelyje :))))
  Skaitytoja

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Miela Skaitytoja, aš gi tikra lietuvė...kaip bebūtų vis negerai ir negerai:)
   Tiesa, šiandien, nusipirkau butelį Vouvrey vyno, ne putojančio, bet vis tiek labai rūpi išbandyti. Radau jį Vilniaus g. pradžioje, iš kart už vaikų pasaulio parduotuvės.

   Panaikinti
  2. Oij, gaila kad dabar perskaiciaum buvau kaip tik plius minus netoli :) Reikes paziureti ir man, Aciu!
   Skaitytoja

   Panaikinti
  3. Žinok blogai su Vouvrey iš Vilniaus g. jis pusiau sausas, sumokėjau 39 Lt ir nusivyliau. Dėl saldumo man visai nepatiko, nors aromatas, skonis, tikrai geras. Bet tokio aš daugiau nepirksiu, bent LT.

   Panaikinti
  4. Ane? Hmm. Gerai kad pasidalinai.... Tada gal praleisiu as ta pirkima... Vynoteka siandien pakeliui, pasirinksiu ten ka nors tada :)
   Skaitytoja

   Panaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu