Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2013 m. gegužės 30 d., ketvirtadienis

Sveikuoliška menkė su brokoliais

Kai suėjo 35 metai, mano svoris tapo nebevaldomas. Tas jo norėjimas pastoviai augti mane varo iš proto, tik atsipalaiduoju, ir žiūrėk jau vėl užlipo kilogramas į viršų. Ir jis visiškai niekada nenori nukristi nė vienu gramu, o tik augti ir augti. Ir, kad nukrapštyti bent vieną jo kilogramą, turiu gyventi labai labai skaičiuodama kiekvieną suvalgytą gramą.
Taip taip, žinau, turiu dar ir sportuoti, judėti. Tas sėdimas, protinis darbas, liftas, automobilis...Bet kai tik pasportuoju, tuoj apetitas sako: VALGYTI! Žodžiu, užburtas ratas.
Taigi, pastoviai ieškau kaip galima būtų skaniai, sveikai pavalgyti ir kitus pavaišinti. Kad nesiraukytų, jog nebuvo maisto ant stalo...Taigi, Sveikuoliška Menkė:

3 porcijos

500 g menkės file
1 brokolis
1 nedidukė cukinija

Padažui:
3 valg.š itin tyro alyvuogių aliejaus
1 valg.š. raudonojo vyno acto
1 arb.š. balzaminio acto
maltų juodųjų pipirų
druskos
Pirmiausia brokolį ir cukiniją supjaustau stambiais gabalais. Dedu į įkaitintą puodą ant garų ir leidžiu garintis 10 minučių. Išėmusi daržoves iš puodo, perlieju šaltu vandeniu, o tuo tarpu dedu menkės gabalėlius su oda į tą patį puodą ir 7 minutes garinu.
Viską sudedu į lėkštę, apšlakstau pasigamintu padažu ir štai jums...sveika, skanu bei kvapnu.8 komentarai:

 1. Odeta, šituo postu tai ant mazolio užlipai. Radau tokį interneto platybėse paveiksliuką su užrašu "My kitchen is for DANCING". Tai sakau, kad gal čia ir visa priežastis, kad mes virtuvėse tik gaminam ir valgom. O jei tą virtuvę paverstumėm šokių sale ar kokio meno galerija, galų gale biblioteka, tai iškart kūdos pataptumėm.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dovile, aš lipu ir lipu sau ant visų mozolių:) Ir niekaip negaliu suprasti, kada gi aš subręsiu ir pagaliau pradėsiu gyventi kitaip:) O metų jau toli gražu ne 35:)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Odeta, prieš gerą mėnesį nuėjau pas dietologę, nes man dar toli gražu ne 35, o va svoris ima ir elgiasi panašiai. Gavau gerą paskaitą apie tai, kaip, ką, kada ir su kuo... 5 kg pamečiau :) Bet taigi visi kulinariniai gebėjimai eina žemyn, nes viskas neapdorota (arba garinta, virta), be padažiukų ir be išmonės..!

  AtsakytiPanaikinti
 4. Serpent, tai Tu šaunuolė...5kg atsikratyti yra stipru:) Aš tai atrodo nukrapštau, o po to prasideda vasaros sezonas, prasideda išvykos į sodybą: šašlykiukai, kugeliukai ar kiti stiprūs patiekalai, o ne tai kad salotytėmis sotūs būtume. Ir kaip sako, kad per vasarą kg turi kristi, nes daugiau judame, pilni sodai žalumynų pas mane vos ne atvirkščiai gaunasi. Taigi mėgstu aš skaniai ir sočiai pavalgyti, todėl neturiu ir verkti, kad neturiu valios ir kg nekrenta (PATYS)!
  Tačiau, vis tiek Tu mane įkvėpei, kad yra įmanoma ir kad ŽMONĖS gali susiimti ir padaryti tai:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Dar norėčiau kokius 5 nukrapštyt salotų lapus ir braškes triaukšdama, bet įvykus kažkokia stagnacija. Tikiuosi, kad organizmėlis pailsės ir toliau dirbs, kaip priklauso.
  Iki dietologės buvau šventai įsitikinus, kad valgau aš sveikai ir teisingai (desertais manęs nesugundysi, o mėsos šmotas dar niekam nepamaišė), o tie kilogramai kažkokie keisti, kad prie manęs kimba. Bet va kaip čia įdomiai gavos - klydau.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pas kokią dietologę buvai? Nes man atrodo, kad irgi maitinamės ganėtinai sveikai...na gerai, su kai kuriais ir tikrai nedažnais nukrypimais:)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Buvau sporto studijoje "Stimulus" (ten sportavau ir labai patiko) pas Renatą: http://www.stimulus.lt/komanda/renata-malinauskiene/. Ji nei mane svėrė, nei matavo, nei riebalų tūrį skaičiavo... Mudvi tiesiog pasikalbėjome ;) ir tai suveikė.

  AtsakytiPanaikinti
 8. Kai grįšiu, reikės pasidomėti tuo "Stimulus" jeigu tokius gerus rezultatus įkvepia daryti:)

  AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu