Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2013 m. gegužės 27 d., pirmadienis

Pavasarinės salotos su silke

Kol dar nesibaigė pavasaris ir daržuose niekas neauga, bet jau turguose galima rasti šviežių ridikėlių, svogūnų laiškų, krapų, o iš miškų lapinių česnakų, kodėl gi nepagaminti labai pavasariškos silkutės? Tokios, kurios norisi kiekvieną pavasarį pakartoti ir nesvarbu, kad šios gėrybės dar ne iš tavojo daržo.
O pamenate (gal ne visi), kai silkė buvo valgoma tik pataluose ar keptuose svogūnuose su kečupu, actinė, ar su grietine ir svogūnais? Man buvo skaniausia pataluose, ta, kur su burokėliais. Antroje vietoje su svogūnais ir kečupu, po to actinė ir tik iš visiškos bėdos, kai tikrai valgyti norėdavau iš pasiutimo, suvalgydavau vieną kitą natūralų silkės gabalėlį su grietine.
Dabar, kai tokia vien parduotuvinė įvairovė silkių, net nesinori vardinti jų visų, bet finale jų visų skonis gaunasi vienodas. Perku šaldytą žuvį, gaminuosi silkę Naminio sūdymo silkė, o po to dar įnirtingai rankioju kaulus ir gaminuosi kuo natūralesnius patiekalus, kad labiau pajusti tą tikrą silkiškumą.

Taigi, pavasarinės salotos su silke:

Nedidelė sauja lapinių česnakų (iš miško)
5 svogūnų laiškai
5 ridikėliai
2 trumpavaisiai agurkai
2 valg.š. alyvuogių aliejaus
1 valg.š. raudono vyno acto
maltų juodųjų pipirų
druskos
Svarbiausia labai kruopščiai ištraukti visus kaulus iš silkės, ją plonais griežinėliais supjaustyti. O tada jau galima ir salotas pasigaminti:). Ridikėlius, agurkus supjaustyti itin plonais pagaliukais, o svogūnų laiškus ir lapinio česnako lapus smulkiai sukapoti ir išmaišyti su liejumi, pipirais ir labai mažu žiupsneliu druskos. Palaikyti keletą minučių, kad visi skoniai susigertų. O tada su didžiausiu malonumu dėti silkę ir valgyti:)
Mums buvo labai skanu, kad nutarėme pakartoti kitą dieną, kol dar turime silkės ir pavasarinių gėrybių:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu