Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2013 m. gegužės 6 d., pirmadienis

Dilgėlių-kiaulpienių sriuba

Pagaliau atėjo pavasaris! Pavasaris mūsų sodyboje! Jis ten visada vėluoja, o tai reiškia, kad visos gėrybės irgi sužaliuoja vėliau. Taigi, tik dabar pasirodė dilgėlės, kiaulpienės, šalpusniai. Tad, besimėgaudama saulute ir pintinėle rankoje prisirinkau pavasarinių žolelių.
Nusižiūrėjusi pas Aušrą TIRŠTA ŽALUMYNŲ SRIUBA SU PIEVAGRYBIAIS ir pas Forellę  Dilgėlių leistinukai tiek daug receptų su šiomis, nereikalaujančiomis auginimo ir priežiūros receptų, kad nutariau ir aš prisijungti su žalumynų sriubyte.

Dilgėlių-kiaulpienių sriuba

1 svogūnas
3 bulvės
1 sauja kiaulpienių
2 saujos dilgėlių viršunėlių
sūdyti lašinukai
1l vandens
1 valg.š. sviesto
1 valg.š. aliejaus
druska, pipirai
Viskas labai paprasta. Svogūną smulkiai sukapoju ir sviesto-aliejaus mišiny apkepu, tada suberiu sukapotas bulves ir vėl viską apkepu. Tada užpilu 1 litru verdančio vandens ir verdu kol bulvės visiškai suminkštėja. Sudedu nuplikytas dilgėles, kiaulpienių lapelius ir verdu 3 minutes. Viską sutrinu su "blenderiu" ir vėl paverdu 3 minutes.
Prieš pilant į lėkštes, supjaustau labai plonomis ir siauromis juostelėmis sūdytus lašinukus ir juos labai labai karštai pakepu, kol tampa traškūs.
Pilu trintą dilgėlių-kiaulpienių sriubą į lėkštę, suberiu lašinukus ir nuostabi puota lėkštėje!!! 

15 komentarų:

 1. Odeta, sunku patikėti, bet mes irgi sodybavome savaitgalyje ir dilgėlių sriuba virėme. Tik virėm atskirai bulves ir atskirai sriubą ir jos netrynėme, o darėme taip pat kaip rūgštynių su išleistu kiaušiniu.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dovile, tikriausiai skanu skanu buvo?:)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Lauke pasėdėjus viskas skanu;-)Ech, kaip man patinka vėl grįžtantis natūralumo sezonas Lietuvoje, kai iš daržų, miškų gėrybių prisirenki. Jau ir atsibodo sintetiniai pomidorai ir beskonės salotos.

   Panaikinti
 3. Jau kitais metais ir aš dilgėlių turėsiu savo sode - užsisakiau 40 dilgėlių daigų, turėčiau gauti juos paštu - radau kas dilgėles JAV parduoda :) Šitas receptas - man ateinančiam pavasariui bus.

  AtsakytiPanaikinti
 4. Oho, o pas mus sodyboje, sočiai ir pirkti nereikia:) Ot laikai atėjo...dilgeles reikia pirkti;)))))) Aš dar pesto prisidariau, troškinį su dilgėlėmis gaminau...nerealus žalumynas:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. o, kaip man gaila, kad šį pavasarį jau, matyt, nepavyks iš miesto ištrūkt dilgėliaut ir kiaulpėniaut.. taip skaniai skamba visos idėjos, o pesto kaip norėčiau, mm :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pas mus sodyboje, dar tik pradžia dilgėlių augimo, kai kitur paklausau, kad jau viskas...matyt nuo vietos priklauso.

   Panaikinti
 6. Bet tai kaip skaniai sriuba atrodo ir dar su lašinukais :) aš irgi vasarnamyje jau dilgėliavimo sezoną atidariau, viriau sriubą ir kepiau omletą su dilgelėmis.

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Renata, tai Tu mane ir įkvėpei prisidilgėliauti:) O lašinukai puikiai papildė sriubos skonį:)

   Panaikinti
 7. Oi koks gardumas, net iš nuotraukos lipa:) Spalva kokia sodri... Gaila, pas mus dilgėlių nėra, bet kai į LT grįšiu, tai jau gaminsiu...

  AtsakytiPanaikinti
 8. Nida, tikrai skanu buvo...kaip vyras juokavo "ypač suskrudinti spirgiai". Ir žinau, kad kiekvieną pavasarį gaminsiu:)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Kaip gražiai žalia sriuba! Jai gero skonio priduotų rūgštynės :) Pas mane rūgštynės gausiai dera po paprasčiausiu beržu. Kažkada pribėriau sėklų ir jau kokie penkti ar šešti metai žaliuoja :) Kaskart virdama šviežių rūgštynių sriubą, įmetu saują kapotų jaunų dilgėlių. Puikumėlis!

  AtsakytiPanaikinti
 10. Aušra, pas mane pilna pieva rūgštynių (laukinių), bet kažkaip pas mus sodyboje viskas vėliau sužaliuoja, kai rinkau dilgeles ir kiaulpienes, rūgštynių dar nė kvapo nebuvo:) Važiuosiu šį savaitgalį, prasinešiu per pievą. O rūgštynių sriubą virdama įleidi kiaušinį?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Žinoma, o kaip gi be jo, tik į jau išvirusią :) Aš manau, kad rūgštynių jau turėtum rasti, nes jei pas mus, pajūry viskas sužėlę, visur kitur tuo labiau :)

   Panaikinti
  2. Aušra, labai tikiuosi rasti:) Mes labai mėgstame rūgštynių šaltsriubę, o kai pilu kiaušinį į karštą sriubą man iš kiaušinio tokie kaip siūlai gaunasi ir atrodo visai neestetiškai:(

   Panaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu