Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2013 m. balandžio 28 d., sekmadienis

Pavykusi duona su kmynais

Pagaliau pavyko išsikepti duoną. Praeitais metais, jau buvau įpratusi pastoviai kepti duoną. Jaučiau kaip ji kils ir kokios ji nuotaikos. Bus labiau porėta ar mažiau. Bet, per vieną kelionę raugo strateris sugedo, nebuvo laiko jam pasigaminti, o Kaune atradusi kepyklėę su nuostabia Borodino duona visai nebemačiau reikalo kepti. Bet vieną dieną gavau dovanų raugo starterio ir vėl pradėjau bandyti kepti duoną. Kaip iš naujo, vėl reikia mokytis pajusti jos alsavimą, nuotaiką, pakilėjimą:)
Taigi po nevykusios pradžios, šiandien pajutau, kaip man duona pasakė, kad viskas bus gerai ir manęs tikrai nenuvils.
Iš vakaro pasigaminau raugą:
150g pilno grūdo ruginiai miltai
150ml šiltas vanduo
15 g raugo starterio

Viską išmaišiusi palikau brinki, kilti, rūgti 16valandų.

Kitą dieną:
raugas pasigamintas iš vakaro
250g pilno grūdo ruginiai miltai
250g pilno grūdo kvietiniai miltai
250ml šiltas vanduo ( švelniai juntama šiluma)
1 arb.š. druska
3 arb.š. kmynai
2 valg.š. aliejus
Suberiu miltus, aliejų, druską, kmynus ir lengvai išmaišau. Supilu vandenį ir išmaišau, sudedu vakarykštį raugą. Minkau, kol tešla pasidaro vientisa, nelimpa prie prie pirštų. Jeigu tešla labai limpa prie pirštų, reikia įberti šiek tiek miltų, kol tešla visai nelimpa. Jeigu minkote rankomis, tai trunka apie 15-20minučių. Kombainu apie 7-10 minučių, bet poto lengvai dar reikia perminkyti, perlankstyti. Kai tešla nebelimpa, vientisa, reikia palikti pailsėti ir pakilti apie 2 valandas.
Taigi, palieku 2 valandoms, kildinimo krepšyje kilti, uždengusi rakšluoščiu.
Kepu 15 minučių įkaitintoje su vandeniu orkaitėje 230 laipsnių temperatūroje. Po to išvėdinu orkaitę ir sumažinusi temperatūrą kepu 190 laipsnių dar 40 minučių.
Džiaugiuosi vėl pavykusia ir nuostabiai skania duona!18 komentarų:

 1. Gražiai atrodo duonelė. O aš taip ir nepradėjau vis dar duonos kepti. Aplink visos kepa, o aš tik ragauju ir vaišinuosi.
  Šiandien vėl pašeiminkavau. Iškepiau lazaniją, dar burokėlių su silke, grybais, pupelėm mišrainės padariau. Oras toks šlykštus, tingėjau iki parduotuvės eiti, tai gaminau iš ko ką spintelėse ir šaldytuve radau.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dovile ir labai skani:)
  Bet Tu ir šaunuolė, aš dažniausiai tik vieną patiekalą "suraitoju":) O mes vakar, per šilumos/šalčio virsmą kaip tik po miestą vaikščiojom. Išėjome dar šiluma buvo, grįžome sustirę nuo šalčio:)
  Mišrainę su aliejumi ar majonezu darei?

  AtsakytiPanaikinti
 3. Šiandien su aliejum dariau, bet vakar dariau silkę su kiaušiniais, marinuotais pievagrybiais ir t.t tai su majonezu.
  Odeta, mano vyras yra naktinis valgytojas ir niekaip nepavyksta jo įpročių pakeisti. Tai kad naktį visokio šlamšto neprivalgytų, tai stengiuosi pagaminti kokios mišrainės nakčiai. Ir svarbu, kad kefyro šaldytuve būtų;-))

  AtsakytiPanaikinti
 4. O tu pati marinuoji pievagrybius, ar perki marinuotus?
  Oooo naktinis valgymas! Kaip tai pažįstama! Maniškis darosi sumuštinius...negaliu žiūrėti;) Siūlau ką nors sveikiau, bet nė už ką nepasiduoda:)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Pirkau marinuotų šampinijonų. Vakar pasivaikščiodama su šuniu nuėjau į parduotuvę, tai ko akys užmatė ir kiek panešt galėjau visokių nesamonių prisipirkau. Tai va, šiandien ir sukuosi iš padėties ko prisipirkus. Reikia dar rytojui ką nors dukrai dienai pagaminti, tik dar nežinau ką. Įtariu, kad karštų sumuštinių paruošiu;-))
  Odeta, mano vyrui tai litras kefyro (arba ledai vasarą) kas naktį kažkiek pagelbsti nenumirt iš bado ir ryto sulaukt;-)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Dovile, pabandyk http://cocinarendez-vous.blogspot.com/2012/02/minkstuteliai-pyrageliai-su-idaru.html dukrai pagaminti, ar net abi kartu (jūs tai puikiai mokate). Mūsų favoritai ir labai patogu į mokyklą nusinešti:)

  AtsakytiPanaikinti
 7. gal galit kokia nuoroda imesti, kokiame krepselyje kepate duona??

  AtsakytiPanaikinti
 8. Jurga, pirkau kildinimo krepšelį per Amazon, nes LT neradau. Pridedu nuorodą http://www.amazon.de/gp/r.html?R=1LB0VMZ98E39E&C=1F294W758HJAJ&H=RPJB5LAO66CTYAWZETTWOLD0KS4A&T=C&U=http%3A%2F%2Fwww.amazon.de%2Fdp%2FB003CRGCM8%2Fref%3Dpe_75321_29932091_pd_re_dt_dt1

  AtsakytiPanaikinti
 9. Aš kepu su raugu duoną tokią, kai tešla gaunasi pakankamai skysta ir reikia kepti kepimo formoj. Tavoji atrodo nuostabiai, ir manau, kad manasis raugas tam visai tiktų, bet man kyla klausimas. Kai kepi duoną taip, kada reikia atskirti raugo kitam kartui?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Vilma, aš raugo atsiskiriu kepdama duona kitam kartui, gal kiti daro kažkaip "mandriau", bet aš taip vadinamą "raugo starterį" papildau kas kart kepdama. Finale jau nebeaišku koks jis gaunasi, bet kildina duoną puikiausiai:)
   O kartais net receptūra sako, kad tešla turi būti skysta. Arba pvz.: neminkoma duona. Čia jau Aguonėlė profė su duonomis,o aš tik mėgėja ir ekperimentuotoja:)))

   Panaikinti
 10. Superinė duona. Ar dar reikia girti? :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Ačiū, Rūta, pagiros visada malonios:)))

   Panaikinti
  2. tai tada ir dar vieną kartą pridėsiu, kad baisiai gražus Tavo duonos kepaliukas ;) KAip ten sako, kad sviestu košės nepagadinsi :)

   Panaikinti
 11. Druskos kiekį turbūt dvigubai jei nedaugiau mažint reikia, nes baisiai sūri tešla gavos tai vis dapylinėjau vandens ir dadėjau miltų, kol sūrumą sureguliavau.

  AtsakytiPanaikinti
 12. Labai atsiprašau, kad taip gavosi:( Bet pasitikrinau tarp savo juodraščių, tikrai dėjau 2 arb.šaukštelius. Gal kartais jūsų šaukšteliai didesni? O gal aš mėgstu sūriau? Pataisysiu, kad kitiems receptuką, kad kiti ant tokio grėblio neužliptų. Ačiū, kad parašėte.

  AtsakytiPanaikinti
 13. Kai ruošiausi kepti šią duoną, kiek kartų žiūrėjau tiek kartų man rodėsi druskos kiekis parašytas 2 valg.š (tikrai kelis syk tikrinau ar tikrai tiek daug, tai turbūt vis neten akys nuklysdavo), o ten turbūt 2 arb.š buvo :O

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Tada tikrai žiauru buvo...rekomenduoju išbandyti su mažaesniu kiekiu, nes po to kepiau dar ne kartą ir tikrai pavyko taip pat gerai:)

   Panaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu