Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. liepos 4 d., trečiadienis

Vištienos blauzdelės tarp Meksikos ir Tailando

Rugsėjo mėnesį vyras buvo komandiruotėje, Meksikoje, ir man, kaip "didžiąjai kulinarei" lauktuvių atvežė kelias kulinarines knygas http://cocinarendez-vous.blogspot.com/2011/10/knygos-mexicana.html ir pipirų..jau dabar ir skaičių jų pamečiau: šviežių, džiovintų, rūkytų, milteliais ir t.t. Vienas niekšelis iš http://cocinarendez-vous.blogspot.com/2011/10/mazi-meksikietiski-niekseliai.html sugadino visą vakarienę. Bet...buvo ir pasodintų, o dabar ir subrandintų čiliukų pipriukų. Labai džiugu, nes darželis, nors ir nedidukas ( vos 5x6 žingsnių), nesudygo. Taigi, beliko džiaugtis namuose augančiais ir derančiais pipiriukais.
Ilgai jų neprisaugosi ir neprisigrožėsi, reikia gaminti. Taigi, šiandien šeimynai, dar vis besilaikančiai suderinto maisto taisyklių, pasiūliau beveik Meksikietišką, bet su vien rytietišku ( Tailande ypač populiariu) ingredientu patiekaliuku. Tai visiškai mano pačios improvizuotas, bet nuo daug knygų išskaitytas, gal kur nors gali pasirodyti ir matytas, patiekaliukas. Jam reikės:
4 vištienos blauzdelių
saujos šparaginių pupelių
2 raudonųjų paprikų
1 geltonosios paprikos
aliejaus kepimui

Marinatui naudojau:
2 čili pipiriukus su sėklomis
2 česnako skilteles
3 valg.šaukštus raudonojo vyno acto
1/2 arb. šaukštelio maltų juodųjų pipirų
1 arb. šaukštelio rudojo cukraus
1/2 arb.šaukštelio druskos
1 cm imbiero šaknies
saulėgrąžų aliejaus

Susmulkinu česnakus, pipirus, imbierą ir sumaišau su likusiais ingredientais. Palieku marinatą "susiderinti", tada pilu ant blauzdelių ir permaišiusi dedu į šaldytuvą 2 valandoms marinuotis. Kartas nuo karto, įkišusi nosį ir dešinę ranką į šaldytuvą, pamaišydama.
Užkaitusi keptuvę su aliejumi ir įdedu nusausintas blauzdeles kepti 20 minučių. Tuo tarpu supjaustau paprikas kvadratėliais.Šparagines pupeles ir supjaustytas paprikas sudedu į likusį marinatą nuo blauzdelių ir palieku kol kepa vištiena ( darbas trunka apie 5 minutes, tad ir marinuojasi likusias 15). Tada sudedu paprikas, šparagines pupeles į keptuvę ir kartu su blauzdelėmis kepu dar 20 minučių.
Skanu, sultinga, pikantiškai aštru, sultinga, sotu, kvapnu, gražu ir tarp Meksikos ir imbieriško Tailando. Rekomenduoju visiems pasimėgauti šiuo skoniu...Labai labai:)
O pipiriukai? Manau puikiausiai tiks ir tie, kur prekybos centruose, tik jie gal šiek tiek pikantiškesni...aš tokį dėčiau vieną:) Oi, kokie jie gražuoliukai:))))
Skanaus:)

2 komentarai:

  1. Ačiū, Aguonėle:) Dukra vėl užsisakė, kad lygiai tokas pačias pagaminčiau:)

    AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu