Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. birželio 19 d., antradienis

Otas ant pomidorų pagalvės

Ne veltui, Ispanijos turgūs užpildyti mažiausiai penkių rūšių pomidorais. Ne veltui, nuėjusi į turgų atrandu begales tobuliausių formų, skonių žuvų ar jūros gėrybių. Man patinka Ispanijoje, ne visai populiarioje kurortais Barselonoje, bet arčiau pietų, kur jūros gėrybės pateikiamos ne taip rafinuotai, bet tobulai šviežios, kur augina ryžiu garsiajai Paelijai, nors ten visi valgo Arroz a banda ar kitus jūros gėrybėse virtus ryžius (tipo, paelija, tik turistams) ir kur, vos pasukus į kalnus visada gausi nuostabųjį Arroz conejo con caracoles (ryžiai su triušiena ir sraigėmis). Mes turime tradiciją, kiekvienais metais, nors trumpam, bet būtinai nuvykstame į Ispaniją, kad pasimėgauti šilta ir banguota jūra, saule, plepiais ir emocingais gyventojais, bei paragauti jūros gėrybių ar fantastiškų ryžių patiekalų....apie Tapus, jau tyliu, nes man jie tobuli: aštuonkojai, moliuskai (ne midijos), krevetės, chorizo, morcilla ir t.t....o svarbiausia, ten niekada nepriaugu svorio:)
Kadangi, pas mane svečiuojasi draugė, o ji toli gražu ne jūros gėrybių ar žuvies gerbėja. Tačiau būnant tokioje šalyje ir dar ant jūros kranto, tiesiog gėda valgyti mėsą. Todėl šiam vakarui sugalvojau oto vakarėlį. Kadangi tokį vakarėlį jau buvau išbandžiusi su savo šeima, tad drąsiai "pasileidau" eksperimentuoti toliau ir nenusivyliau nei pati, bei draugė liko sužavėta šiuo skoniu.
1 oto žuvies file
1 svogūno
2 pomidorų
aliejaus
druskos
saldžiosios paprikos miltelių
žiupsnelio smulkintų petražolių
Otą supjaustau porcijomis. Pomidorą ir svogūnus supjaustau riekelėmis, bei kepu keptuvėje negausaus kiekio aliejaus. Kad greičiau viskas ištrokštų uždengiu dangčiu. Po 7 minučių ant pomidorų ir svogūnų kepinio sukloju oto file gabaliukus ir toliau uždengusi troškinu 5 minutes. Išjungusi ugnį, pabarstau paprikos milteliais su smulkintomis petražolėmis, bei palieku susigerti kvapams ir skoniams dar 3-4 minutėms.
Tai tikrai labai lengvas tiek gaminimo, tiek skonio prasme, patiekalas. Mūsų mergaičių kompanijai labai patiko, nes buvo didžiulė gausa daržovių+žuvies sultinio, kepti pomidorais su svogūnais ir be abejo tobulai puriai minkštai švelni žuvis:) Skanaus, su gausybe rekomendacijų:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu