Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. birželio 16 d., šeštadienis

Baklažanų/pomidorų užkandėlė

Vis nenustoju žavėtis baklažanais. Kuo toliau, tuo skambiau juos vertinu. Nedaugžodžiaudama noriu pasiūlyti dar vieną baklažano pateikimą.
1 baklažanas
druska
rūkyta malta paprika
2 česnako skiltelės
rukolos salotų nedidukas žiupsnelis
50 ml ypač tyras alyvuogių aliejus
1 šaukštelis balzaminio acto
2 prinokę pomidorai
Baklažaną subadau šakute ir įvyniojusi į foliją kepu ant grotelių apie 35minutes (didelis buvo) kas kart apversdama ir pamaigydama. Kai šis tapo minkštas, išėmiau ir įdėjau jau pasiruoštą padažą sutrinti. Rukolos salotas, česnaką, rūkytos paprikos miltelius, druską, aliejų ir balzamiką sutrinu su "blenderiu" ir lėtai pilu ant karšto baklažano jį smulkindama peiliu, šakute. Man labai patinka, kai nėra vientisa piure, o jaučiama daržovės struktūra, konsistencija (nemoku tiksliai išsireikšti). Tada pomidorus supjausčiau juostelėmis ir ant grotelių iškepiau. Kepti pomidorai su trintais baklažanais sudarė neapsakomai skanų duetą.  

2 komentarai:

  1. Labai skanu! Tik baklazana kepiau orkaitej ir neradau pirkti rukytos maltos paprikos, bet rezultatas gavosi labai labai geras. Paprasta, bet neprasta uzkandele:)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Ačiū labai, kad patiko. Aš ir pati dažniausiai kepu orkaitėje, o maltos paprikos miltelių reikėtų paieškoti specializuotose prieskonių parduotuvėse. Ji man nereali ir labai puikiai tinka prie daugelio patiekalų, tiek prie mėsos, tiek žuvies. Man tai prieskonis, kuris privalomas virtuvėje. Bet, kai būsite gamtoje, būtinai išsikepkite baklažaną ant laužo, nes tai dar puikesnio skonio atradimas.

    AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu