Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. gegužės 13 d., sekmadienis

Triušienos kepenėlių paštetas su špinatais

Pavasaris, jau greitai ir vasara. Sėdėdami ilgais vakarais vis svajojame kaip norime praleisti atostogas, kad būtų "ir kūnui ir sielai". O čia jau reikia labai derinti vaikiškus ir suaugusius malonumus. Kadangi, planuoti labai skanu prie vyno taurės, tai reikia ir mažų užkandėlių;) Todėl, man puikiai pasitarnavo ūkininkų turgelyje nupirkų triušio kepenėlių rinkinukas. Gimė mintis, pasigaminti paštetuką:
apie 500g triušio kepenėlių
1 svogūnas
2 česnako skiltelės
1 morka
1 šaukštas brendžio
sauja špinatų
50g sviesto
aliejaus kepimui
druska
malti juodieji pipirai
Pirmiausia nuplaunu per kelis vandenis kepenėles, išpjaustau visas netinkamas ir negražias plėveles ir t.t. Palieku pamirkti vandenyje. Tuo tarpu susismulkinu svogūną, morką sutarkuoju burokine tarka ir apkepu keptuvėje su aliejumi, bet jokiais būdais nesukepinu. Tada sudedu kepenėles, druską, pipirus ir uždengusi dangčiu troškinu. SVARBIAUSIA, jokiais būdais, nepertroškinu, kad tik neišsausėtų, nesukietėtų. Troškinau apie 7 minutes. Tada supyliau brendį, smulkintus česnakus. Uždengiau ir išjungusi ugnį, palikau dar keletai minučių patrokšti:)
Išėmusi iš keptuvės ir perkrovusi į trintuvę įdėjau ir sviestą. Viską sutryniau. Špinatai? Taip,perdėjusi iš keptuvės visus ingredientus į trintuvę, ten liko vienas kitas lašas troškinimo sulčių. Sudėjau špinatus, jiems užteko karščio (nekaitinant), kad jie suminkštėtų. Perkėliau į sutrintą kepenėlių masę. Viską išmaišiau ir sudėjau į indą sustingti....o tada tepėme ant duonos ir mėgavomės su vynu. Kokiu? Ogi, baltu, Naujosios Zelandijos, Hans Greyl, Sauvignon blanc. Pavasariniai ridikėliai labai gaivino ir atostogos prisiplanavo......Nerealios:)))))

3 komentarai:

  1. Odeta, gardus užkandis ir aš užsimaniau, seniai jau gaminau ;/ Kitu kartu pamėgink į paruoštą paštetą sudėti keletą smulkiai smulkiai supjaustytų rūgštesnių obuolių - nustebsi kaip jie pašteto skonį praturtina ;)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Mindaugai, ačiū, tikiu, super idėja. Rūgštelė pagyvintų paštetuką nerealiai. Dėl to ir dėjau špinatų, tikėdamasi atgaivos. Ji tikrai buvo, bet obuoliai tikiu dar labiau gaivintų:)

    AtsakytiPanaikinti
  3. Užkabinai mane su tom kepenėlėm :) Manau ketvirtadienį pasigaminsiu :)

    AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu