Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. gegužės 7 d., pirmadienis

Silkutės užkandėlė su krapais pikantiškai

Silkė vienas iš nuostabiausių dalykų, ko pasiilgstu atostogaudama svetimuose kraštuose. Prancūzijoje dažniausiai būna rūkyta ( neapsakomai nesuprantamo skonio), Olandijoje Matjes su svoguniukais sumuštinyje labai skaniai švelni, Skandinavijoje saldi, pikantiškai saldi, bet kokiu atveju saldi, Lenkijoje rolmopsai iki "net nupurto" rūgštūs, o čia Lietuvoje tapo mada...visada mažai sūdyta silkė. O nostalgija, tai tikrai silkutei man dar vis neišblėsta.  Man patinka valgyti silkę ir jausti, kad tikrai valgei silkę.
Mūsų šeima mėgsta valgyti visokią silkę. Švelnią, pikantišką, rūgščią ar saldžią. Žinoma, tai labai įtakoja, kurioje šalyje esame. Šiandien aš jaučiuosi kažkur, tarp Lietuvos ir Rusijos:)
Silkutės užkandėlei reikės:
1 silkės sūdytos (pirkau "Katino dienos" parduotuvėlėje)
didelės saujos krapų (labai daug)
2 didelių svogūnų
70 g acto
100g vandens
4 a.š. su kaupu cukraus
1/2 šv. čili pipiro be sėklų
1a.š. kalendros sėklų
Silkę supjausčiau, krapus sukapojau smulkiai, o svogūną suraikiau pusžiedžiais. Pradžioje svogūnus labai išmaigiau, tada pridėjusi krapų dar paminkiau, tada paskaninusi papika sudėjau sikės gabaliukus. Palikau marinuotis tarp prieskoninių daržovių, apie 30minučių. Užpyliau marinatu iš acto, vandens, cukraus, kalendrų.
Po pusvalandžio marinavimosi gavosi vos ne pikantiškai žalumyniškai saldžiai rūgšti silkutė. Mes likome sužavėti, ypač vyras ( sakė, kad labai teisingai vyriška...o man ji visai žalumyniška atrodė:)) Kiekvienam pagal pageidavimus:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu