Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. balandžio 24 d., antradienis

Kvietinė duona su avižiniais dribsniais

Aš labai mėgstu juodą, su grūdais, tvirtą duoną. Bet prieš porą dienų taip užsimaniau minkštutės kvietinės duonos, kad kaip kokia maniakė puoliau į parduotuvę, apvaikščiojau visas duonos lentynas, išskaičiau visas ekologiškas ir neekologiškas etiketes, grįžau tuščiomis namo, atsidariau Aguonėlės blogą (ir vėl) susiradau Norvegiškos duonelės http://aguonele.blogspot.com/2011/06/norvegiska-duonele.html receptuką ir užsimaišiau raugą (įmaišą):
25 g kvietinių pilno grūdo miltų
50 g rupesnio malimo kvietinių miltų (tipo 1050)
65 g vandens
10 g raugo starterio
Sumaišiau visus ingredientus ir palikau rūgti iki rytojaus, po darbo bus kaip tik atėjęs minkymo ir kepimo laikas.
Visa patenkinta savimi nuėjau miegoti. Juk užteko valios neprisipirkti, o pačiai pasiruošti įmaišą duonos kepimui ir dabar jau laukiu, kada minkysiu, kepsiu!:)
O vakar, kaip tyčia, darbe problemos, sėdėjimas po darbo ne vieną valandą. Galvos sukimas, smegenų minkymas, nerviškas barbenimas pieštuku į stalą....Ką daryti, kaip išspręsti užklupusius sunkumus...kaip gali būti tokie neatsakingi žmonės... kodėl toks aplaidus požiūris į sutartinius įsipareigojimus? Ir t.t. ir t.t. Važiuoju namo su sprogstančia galva.
Namuose nebenoriu nieko...visai nieko...ištiesti kojas, buku žvilgsniu pažiūrėti kokią TV programą, išgerti taurę vyno ir eiti miegoti...rytoj vėl toliau reikės kapstyti problemas, kitų žmonių sukurtas.
O čia įmaišas prastovėjęs 29 valandas. Pauosčiusi jį supratau, kad dar geras, dar skaniai kvepia. Kad išmesti jį būtų tikra nuodėmė. Susirinkusi dar visą savyje likusią ramybę, einu maišyti duonos ( nors širdyje netikiu, kad pavyks).
Tešlai naudojau:
raugo (įmaišo)
360 g kvietinių 550 tipo miltų
100 g rupesnio malimo ruginių miltų (reikėjo dėti kvietinių, bet neturėjau)
80 g avižinių dribsnių (reikėjo dėti ruginių, bet ir tie pasibaigė, todėl pakeičiau į avižinius dribsnius. Gudruolė, kepu duoną neturėdama miltų:))
360 g vandens
2 arb. šaukštelių be kaupo smulkios druskos
Viską sumaišiau, išskyrus raugą ir palikau 35 minutes pastovėti ir susidraugauti visiems produktams:)) Po to sudėjau raugą ir minkiau, kol tešla nebelipo prie indo sienų, apie 10minučių, bet liko tokia tąsi, lyg skystoka. Kadangi naktis vis gilėjo, įdėjau išminkytą tešlą į iki 30 laipsnių įkaitintą orkaitę kilti. Po 40 minučių švelniai perminkiau ir sudėjau į kepimo popieriumi išklotą skardą ir vėl sugrąžinau atgal kilti apie 1,5 valandos (reikėjo apie 2,5). Pamačiusi, kad tešla puikiai kyla, ištraukiau ją iš orkaitės. Tada nustačiau 230 laipsnių ir įdėjau indą su vandeniu. Duoną kepiau 10 minučių, po to išėmiau indą su vandeniu, išvėdinau orkaitę iki 190 laipsnių ir toliau kepiau apie 35 minutes.
Kad miegas netikėtai neužkluptų, gal kokį dešimtą kartą peržiūrėjau " Pasivaikščiojimas debesyse".
Nuostabi ta mano naktinė duonelė gavosi, visai nebepanaši į Aguonėlės ( dėl skirtingų ingredientų, minkymo, laikymo ir kitų niuansų), bet labai minkšta ir puri. Kokia aš šaunuolė, kad neapleidau ją kepti. Pusryčiai buvo nuostabūs!!!

2 komentarai:

  1. Iš tikrųjų puiku kai nebijai eksperimentuoti ir galutinis rezultatas idealus gaunas ♥ Atrodo taip skaniai korėtai, jog galėčiau riekelę atsipjauti :)

    AtsakytiPanaikinti
  2. Bet man Taviškės Norvegiškos porėtumas taip vyliojo, kad dar bandysiu, kol pavyks. Bandau užsispirti:) Nors negaliu skūstis, puikiai pavyko ir ši, ypač turint minty, kaip aš ją kepiau...

    AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu