Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. balandžio 24 d., antradienis

Anties krūtinėlė - variantas Nr.3

Nesu didelė mėsos gerbėja. Bet jeigu valgau, tai mėsa būtinai turi turėti savitą skonį. Todėl antiena kulšelė, krūtinėlė, visa ar kepenėlės, visada susilaukia mano liaupsių...ypač jeigu ji yra paruošta kuo natūraliau. Todėl mano jau anksčiau aprašyti anties krūtinėlės receptukai http://cocinarendez-vous.blogspot.com/2012/01/anties-krutinele-variantas-2-ir-100.html ir kitas, ypatingai paprastas, bet labai skanus (svarbiausia neperkepti) http://cocinarendez-vous.blogspot.com/2012/01/anties-krutinele-variantas-1.html yra labai natūralūs. Todėl dėl įvairovės, naujumo ieškojimo, sugalvojau pagaminti anties krūtinėlę su daug sultinio ir kokoso pienu.

Mano anties krūtinėlės variantui Nr.3 naudojau:
2 anties krūtinėlės puseles
2 česnako skilteles
2 didelius svogūnus
1/2 šaukštelio maltų čili pipirų
1 indelį konservuotų pomidorų be odelės
1 indelį kokoso pieno
100 g vandens
6 šparagus
žiupsnelį druskos
kario lapelius
Anties krūtinėlės odelę įpjoviau kvadratėliais, apkepiau ant jos pusės 2 minutes, 2 minutes ant kitos pusės. Keptuvė turi būti labai įkaitinta. Tada supjausčiau anties krūtinėlę juostelėmis. Padėjau į šalį. Keptuvėje apkepiau svogūnus, supjaustytus juostelėmis ir smulkiai kapotais česnakais. Šiems apkepus, sudėjau antienos gabaliukus, supyliau pomidorus, vandenį, ir palikau troškintis 7 minutes. Tuo tarpu nusilupau šparagus. Sudėjau juos į troškinį, užpyliau kokoso pienu ir uždengusi dangtį palikau dar 3-4 minutėlėms.
Finale gavosi labai skanus troškinys, antienos skonis jautėsi, mėsa buvo gerai ištroškusi, bet ne sausa. O svarbiausia, šparago sultingumas ir švelnumas labai smagiai su kokosiniai pikantiška anties krūtinėle papildė vienas kitą. Kas nemėgsta "nedakepto" maisto, labai skanus, gourmet patiekaliukas:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu