Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. kovo 1 d., ketvirtadienis

Papillote de perche aux legumes/ sterko papilotė su daržovėmis

Valgyti žuvį sveika...taip girdėjau nuo vaikystės, bet tada buvo tik šaldyta arba ežere pas senelius ir pačios sužvejota žuvis. Meškerę turėjau - lazdyno šaką su valu ir plude, tačiau tai netrukdė prižvejoti žuvyčiu (žuvimis jų pavadinti neišdrįsčiau). Po šiai dienai neatsistebiu močiutės kantrybe, darinėti ešeriukus, kuojas, raudes mažesnes nei sprindis žuveliukes, o poto juos skaniai skaniai kepti. Ech, neužmirštamas skonis:)
Dabar jau pažanga, net žuvies "gausa" galime pasigirdi, bent jau lašišų, silkės ir karpių prekybos centruose visada nusipirksi, o vis dažniau leidžiame sau pasiskaninti dorados, ešerio, tuno ar kardžuvės kepsniu. Įžvelgiu didžiulį progresą, bet vis tiek esu linkusi pirkti vietinę, iš marių, ežerų ar Baltijos jūros, žuvį. Klaipėdiečiams su žuvimi bepigu, nubėgai į turgų ar tiesiai pas žveją ir garuoja kepsnys ant stalo, o mums vilniečiams, jau liūdniau, bent jau iki šiol buvo. Bet ir vėl progresas, atsirado "Katino dienos", poto "Šturmų švyturys" parduotuvėlės. Bet kainos...ohoho...tikrai ne klaipėdietiškos, ypač "Šturmų švyturį"...siaubingos, nepadorios, milijonieriams pritaikytos....pamačiusi, kad sterko file kilogramas kainuoja apie 80Lt išlėkiau kaip kulka....Ne ne ne,"Šturmai" ne man....grįžau atgal, į ne taip prabangiai, bet jaukiai įrengtą ir maloniai aptarnaujančią "Katinos dienos" parduotuvėlę....ir štai, keliauju namo su per pus pigiau nupirkta sterko file ir dar šio bei to.
Ir vėl papilotė su sterku ir daržovėmis, reikės:
1sterko file
svogūno
morkos
paprikos
žaliųjų žirnelių su ankštimis
pievagrybių
kaparėlių
Vorčesterio padažo
aliejaus
kepimo popieriaus
virvutės
Sudedu ant kepimo popieriaus supjaustytas daržoves ant viršaus žuvį, apšlakstau vorčesterio padažu, supakuoju, surišu ir kepu 210 laipsnių įkaitintoje orkaitėje 15 minučių.
Sakiau, kad kartosiuosi...kartojuosi:)


Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu