Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. kovo 15 d., ketvirtadienis

Bandelės su bulvių koše

Kai pamačiau pas Aguonėlę šias bandeles http://aguonele.blogspot.com/2012/03/greitos-bulvines-bandeles.html negalėjau atitraukti akių, o seiles ryjau springadama nuo išsivaiduojamo skonio. Išsivaizduokite...šviežia bandelė, užtepu prieskoniuotu sviestuku ir užsidedu stintos filiuką su svogunėliu http://cocinarendez-vous.blogspot.com/2012/03/stinta-kaip-silke.html ....jums seilės netįsta? Man tįsta....nulėkiau į savo mylimus Iki, prisipirkau visų trūkstamų ingredientų ir kepiau bandeles su bulvių koše iš "pokučio" ( čia truputi nusižengiau savo principams, bet ko nepadarysi dėl autentiško recepto). Aguonėle, Tu kaip visa tiksli iki milimetro ir tai yra nuostabi pagalba kepamt duoną ir kaip šiuo atveju, bandeles.
Naudojau:
13gr bulvių košės miltelių ( buvo pirkti tik su voskiais priedais, pasirinkau su krapais ir grietinėle)
37gr vandens

Išmaišiau ir brinkinau kaip originaliame recepte 25 minutes.

Bandelėms naudojau viską tiksliai kaip Aguonėlė rašė:
bulvių košės
200 g kvietinių miltų (tipo 550)
25 g Šiaulių kvietinių miltų (tipo 812)
25 g kukurūzų miltų
10 g šviežių mielių
5 g druskos
8 g minkšto sviesto
1 a.š. medaus
135 g vandens
šiek tiek džiovinto raudonėlio (aš naudojau čiobrelio žolę)
Tada dirbau rankomis. Mieles ištirpinau truputi šiltame vandenyje (pusėje dozės, kitą dalį tiesiog supyliau į mišinį). Sudėjau visus ingredientus ir minkiau tešlą rankomis 12 minučių. tešla gavosi tąsi ir lipni, bet galvodama, kad taip ir turi būti, sudėjau į indą ir palikau apie 30 laipsnių temperatūroje pailsėti. Tada, suformavau tešlos kamuoliuką su ant stalo pabarstytais miltais, nes labai jau lipo viskas prie rankų. Vėl palikau 15 minučių bręsti. Po poilsio, padariau bandeles, pusę, per pusę ir t.t. kol gavosi 16 vienetų. Tada sudėjau ant kepimo popieriaus pabarstyto miltais 30 laipsnių temperatūroje pakilti 15 minučių, poto apverčiau ir palikau dar 40 min.
Bandelės labai gražiai papuro, pasipūtė, o tada jas dėjau į su garais įkaitintą orkaitę iki 230 laipsnių 8 minutėms, poto išvėdinau garus ir sumažinau temperatūrą iki 200 laipsnių bei kepiau 7 minutes.
Tikrai nesigavo tobulos iš išvaizdos bandelės kaip pas Aguonėlę, dabar supratau klaidą, padariau jas per mažas, manau būtų puikiau, jeigu vietoj 16 būčiau padariusi 8... bet jau skonis skonis...su sviestu, stinta, vienos pačios, be jokių priedų, kaip tik širdis geidžia....jos tobulo skonio. Aguonėle, didelis AČIŪ ir visiems SKANAUS:)
P.s. Jeigu jau aš jas iškepiau ir beveik pavyko (truputi perkepiau), tai iškepsite visi:)

2 komentarai:

  1. Jos TOBULOS!!!!!!!!!!!! Aš tokių norėjau būtent dydžio, tokio įplyšimo, bet persistengiau ♥ Tau gavos gražiau nei man! Džiugu, kad patiko! ir tikrai ta bulvių košė dar nei vineo nenužudė :P gi ne kas dieną vartojam ;)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Jau tu čia visai mane išliaupsinai:)Truputi nelabai tobulos, bet skanios tai tikrai labai...

      Panaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu