Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. sausio 12 d., ketvirtadienis

Tunas "Slow cooking" metodu

Kai paragavau draugo V. rekomenduotą antienos krūtinėlės kepsnį "slow cooking" gaminimo variantu, pakilo noras eksperimentuoti, išbandyti kas gaunasi su kitomis gėrybėmis kepant tuo pačiu būdu. Nes likau nerealiai sužavėta "slow cooking" metodika, tas sultingumas, natūralumas, kuris suteikiamas kepsniui, vertas nuodėmės. Taip, tai kainuoja mūsų brangaus laiko, gaminant šiuos patiekalus, bet tiesiog privaloma pabandyti kiekvienam. Tiesa, šiandien gaminsiu, ne anties krūtinėlės sekantį variantą, bet eksperimentuosiu su žuvimis. Šiandien bandysiu "slow cooking" su tunu, o rytoj su vėgėle, savo bandymais, be knygų ir kitų rekomendacijų...ech kas bus, tas bus:). Taigi, jūsų teismui TUNAS...
Mums reikės:
Tuno file
prieskoninių žolelių
druskos
šlakelio aliejaus išprakaitavusiam tunui atgaivinti
Padruskinu, papipirinu ir įdedu į 80 laipsnių orkaitę ( kartu  į įkaitintą skardą, kurioje "prakaituosiu") tuną. Palieku kepti (jeigu taip galima vadinti) žuvį 40 minučių. Po to, po 1,5 min ant kiekvienos pusės, apkepu tuną labai įkaitintoje keptuvėje ir pateikiu su pikantiškomis daržovėmis ( su čili pipiriuku, tiesa, sėklas prieš tai iškrapščiau).
Kai paragavau neapkeptą, o tik "slow cooking" apdorotą tuno kepsnį, man jis pasirodė sausokas ir kaip būtų virtas ir nedavirtas, nors antiena šio pojūčio neturėjo visai. Bet kai apkepiau, nors ir sausai, o po to apliejau šlakeliu aliejaus, tai labai atgaivino tuną. Salotų pikantiškumas ir sultys per kelias sekundes išmarinavo kepsnį.
Pasakysiu sąžiningai, vyrą labai sužavėjo šis tuno kepsnys, na, o man labiau patiko prieš tai aprašytas, nors ir ne mandrai keptas http://cocinarendez-vous.blogspot.com/2012/01/tuno-uzkandele.html tunas. O gal, kad liktų sultingiau, reikėjo trumpiau kepti, o gal žuvis buvo nešviežia?.. bet kol neišbandysiu, negalėsiu pakeisti nuomonės. Na, nebent jūs išbandytumėte...ir pakomentuotumėte?:) Būtų labai įdomu:)

2 komentarai:

  1. Na aš apkepčiau iš pat pradžių, nes tuomet susidaro plutelė, kuri vėliau neleidžia ištekėti sultims.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Tikriausiai taip ir reikėtų daryti, bet anties odelė traškesnė gavosi, kai poto apkepinau, todėl taip elgiausi ir su tunu, bet kitą kartą bandysiu kaip Tu patarei ir kaitinsiu trumpiau. Ačiū:)

    AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu