Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. sausio 15 d., sekmadienis

Triušienos troškinukas

Eksperimentuojant su "slow cooking" užsinori tiesiog paprastutėlio, naminio maisto. Eidama IKI pamačiau labai gražias triušio blauzdeles...hmm...užsimaniau ir iš karto supratau, kad noriu paprastai paprastai, kaip pas mamą ištroškintas.
Troškinukui naudojau:
3 triušio blauzdeles
1 didelį svogūną
2 morkas
3 bulves
2 saliero kotų
100 g balto vyno
100g vandens
Triušį marinavau su grūdėtomis garstyčiomis apie 2 valandas, po to apkepiau įkaitintoje keptuvėje. Apkepusi viską sudėjau į troškintuvą su supjaustytomis daržovėmis, užpyliau vandeniu ir vynu. Palikau troškintis 180 laipsnių temperatūroje, orkaitėje.
Kaip skanu...labai labai ištroškinta. O kol troškinosi triušis su daržovėmis, sugalvojau, o kodėl nepasigaminti burokėlių pagal Forelle http://www.forellesreceptai.lt/druskoje-kepti-burokeliai-su-jogurto-uzpilu garnyrui. Ačiū tau už puikų garnyrą. Esu visaip kepusi, troškinusi, iš žalių gaminusi salotas, bet Tavo variantas nerealiausias. O pasirodo, prie triušienos labai tinka burokėliai:) Bet man jie prie visur tinka. SKANU, KAIP PAS MAMĄ:)

3 komentarai:

  1. Prašom, prašom, džiaugiuosi, jog patiko taip paruošti burokėliai. Mane tai labai sudomino, jog IKI tik triušio blauzdelių galima nusipirkti? Visada matydavau visą triušį. Gavus, reikėtų su burokėliais išbandyti, tikrai niekad nepagalvojau su jais paderinti

    AtsakytiPanaikinti
  2. Tuoj liksiu vienintelė negaminusi triušio :D net pavydu darosi žiūrint į tą skanią mėsytę

    AtsakytiPanaikinti
  3. Oi, merginos, aš pati neišdrįsčiau triušio nudobti, bet valgyti, tai tikras malonumas. Tik grįžau iš Prancūzijos, kur triušiai parduodami ir kulšelėmis, ir ketvirtukais, ir petukais ir t.t. net pavydu kaip ten lepinami pirkėjai:)

    AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu