Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2012 m. sausio 22 d., sekmadienis

Feijoada (Braziliškas pupelių troškinys)

Kai už lango sninga, vis dažniau sėdime namie prie židinuko ir prisimename keliones, šiltus kraštus, patirtus įspūdžius bei išragautus įvairiausius patiekalus. Prieš porą metų, o siaube, jau praėjo du metai, kai lankėmės Argentinoje ir buvome užsukę į Braziliją, ne tik pasigrožėti įspūdingiausiais Iguazu kriokliais, pasimėgauti karšta saule, paragauti nerealiausių vaisių bei jų kokteilių ir pajusti žmones, gyvenančius sambos ritme. Parsivežėme neišdildomus įspūdžius. Ir vakar, kraustydama stalčius, radau juodų pupelių maišelį...atgimė prisiminimai...Brazilijos. Kaip jie vaišino labai sočia Feijoada ir kas kart vis kitokia, o tuo pačiu vienodai skania.
Užvaldžius prisiminimų bangai, o dar radusi juodųjų pupelių, pasivarčiau knygą, kurią parsivežiau iš Brazilijos, kad prisiminti, kaip ir iš ko daromas šis patiekalas.
Taigi, Feijoadai reikės:
3 stiklinių juodųjų pupelių
1 didelio svogūno
3 pomidorų
3 didelių česnako skiltelių
3 vištos blauzdelių mėsos be kaulo (kadangi nebuvo pirkti be kaulo, tai naudojau su kaulu)
3 rūkytų dešrelių
5 nedidukų gabaliukų sūdytos kiaulienos lašinukų
vytinto kumpio (turėjau užsilikusio)
1čili pipiro
lauro lapų, pipirų, druskos
Iš vakaro pamerkiau pupeles, o kitą dieną užpyliau šaltu vandeniu ir viriau apie 2valandas. Per tą laiką, kol virė pupelės, susismulkinau svogūnus, česnakus, nuluptus pomidorus. Mėsą supjausčiau stambokais gabalėliais ir apkepiau keptuvėje (gilioje, kad po to joje galėtų troškintis). Pirmiausia apkepiau sūdytus lašinukus, po to vytintą kumpį, pabaigoje - vištieną. Dešrelių nekepiau. Viską išėmiau iš keptuvės, o į esamus riebalus subėriau smulkintus svogūnus, česnakus. Kai šie lengvai apkepė, sugrąžinau mėsą, užpyliau smulkintais pomidorais ir palikau troškintis.
Troškinosi apie 1,5 valandos, pabaigoje  sudėjau supjautytas dešreles. Pupelėms išvirus, vandenį nupyliau, o jas subėriau į mėsos troškinį. Išmaišiau ir palikau 10-15 minučių skoniams susigerti. Brazilai Feijoadą valgo su ryžiais, bet man pasirodė be galo sotu ir be jų.
 Brazilai naudoja šiam troškiniui rūkytą liežuvį, kiaulės kojas, sūdytus ir rūkytus lašinius, kumpį, bet svarbiausia, turi būti trijų rūšių mėsa: rūkyta, vytinta/sūdyta, šviežia.
Jeigu supiltumėte pupelių nuovirą į mėsos troškinį, gautumėte juodųjų pupelių sriubą:). Kartais pupeles susmulkina ir pateikia kaip košę prie mėsos troškinio, naudoja vis skirtingas mėsas.  Ir visa tai gaunasi įvairiausių rūšių Feijoada.
Mums visiems labai patiko, labai labai sotu:) 

2 komentarai:

  1. Pamiršote sūdytas parūkytas kiaulių uodegas - be jų tai jokia ne feijoada:)
    Brazilai naudoja tik dešreles, kiaulių uodegas bei sūdytus lašinius.

    AtsakytiPanaikinti
  2. Jeigu tai yra tradicinė feijoada, sutinku.Bet vien aš ragavau jų kelių rūšių būdama Brazilijoje, nors teko būti tikrai neilgai. O radusi Jūsų komentarą, dar kartą atsiverčiau knygą ir pasikartojau receptą, ar tikrai teisingai pagaminau. Teisingai. Knyga pirkta Rio, todėl manau, kad ji yra pakantakamai Braziliška.

    AtsakytiPanaikinti

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu