Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2011 m. lapkričio 29 d., antradienis

Jūros šukučių troškinys

Užsiciklinu. Negaliu sustoti valgyti ir rašyti apie jūros šukutes. Radau dvi, po vakarykštės vakarienės užsilikusias bulves, gerai, kad šaldytuve buvo dar dvi nuostabutės gražutės cukinijos ir šešetas nedidukių jūros šukučių, bei maždaug tuzinas lukštentų krevečių. Ką reikia sugalvoti paruošti, kad suderinti atrodo nelabai suderinamus maisto produktus.
Prie minėtų ingredientų, kad neprisviltų dugne padedu sviesto griežinėlių ( pagal riebumo poreikį, mes nemėgstame riebiai, tai dėjau labai nedaug, nes cukinijos išleis savo sultis), smulkintas bulves sumaišytas su žiupsneliu petražolių ir vieną cukiniją. Kaip matote, ant pirmo sluoksnio padedu šukutes ir krevetes.
Įdedu dar sviesto ( apie 1arb.šaukštelį) ir užklojusi likusia tarkuota cukinija dedu į įkaitintą orkaitę, palieku apie 30 minučių troškintis.
Nededu jokių prieskonių, apart petražolių, norisi kuo natūralesnio skonio. Druskos galima pasibarstyti ir ant paruošto patiekalo?
Rezultate labai daug skanaus jūros gėrybėmis, petražolėmis ir cukinijomis persismelkusio sultinio, bei švelniai salstelėjusiomis jūros šukutėmis ir krevetėmis. Vyras prašė pakartoti, o tai man jau reiškia daug, nes su jūros gėrybėmis jis draugauja ne ypatingai:)

1 komentaras:

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu