Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2011 m. spalio 1 d., šeštadienis

Keptos midijos

Negaliu atsispirti jūros gėrybių pagundai. Kartą teko būti Prancūzijos Baskų krašte, "Pipirų" šventėje, kur prekiavo vietoje išaugintomis gėrybėmis: pipirais džiovintais, keptais, uogienėmis,paštetais ir t.t. Ir kai kiekvienoje šventėje gamino maistą ir juo vaišino. Gal buvo juntama ispaniška dvasia, gal milijonai džiovintų pipirų, kabančių ant balkonų užbūrė, bet maistas buvo fantastiškas. Austrės, midijos, aštuonkojai, mėsa dieviška...rekomenduoju visiems apsilankyti tame prancūziškai - ispaniškame krašte. Taigi, improvizuodama skoniniais prisiminimais, pabandžiau paimprovizuoti midijų skoniu, ne įprastais variantais.
0,5 kg midijų
sviestas
1-2 česnako skiltelės
petražolės smulkintos
Į keptuvę sudedu nuplautas midijas ir apkepu, išsiskyrus skysčiui, jį nupyliau. įdėjau sviesto ir toliau kepiau. Baigus kepti apibarstau smulkintais česnakais ir petražolėmis. Labai skanu, bet lyginant su baskiškomis midijomis, trūko dūmo kvapo.
Ten darė taip: išpylė midijas iš maišo į milžinišką keptuvę, kai šios pradėjo atsiverti, nuleido susikaupusį skystį, perliejo baltu vynu, nekaupė jo  dar šiek tiek apkepė ir pateikė valgyti. Tokio skonio dar nebuvau ragavusi. Labai paprasta ir dieviškai skanu:)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu