Interneto puslapio peržiūrų skaičius

2011 m. rugpjūčio 31 d., trečiadienis

Tipo meksikietiška tortilija

Vaikščiojau prekybos centre ir mąsčiau, ką tokio paruošti šiandien vakarienei, kad būtų smagu  paplepėti, prisiminti, apkalbėti, paplanuoti, pasvajoti. Rytoj jau rugsėjo pirmoji, prasidės mokslai, darbai. Vilnius užsipildė automobiliais, žmonėmis. Gyvenimo grafikas įsitemps dar labiau. Reikia šiandien skanios vakarienės. Mes mėgstame pikantišką maistą. Šiandien meksikietiškas vakarėlis.

Pakuotė paruoštų tortilijos paplotėlių (panaudojau 3 paplotėlius)
500g jautienos faršo ( renkuosi kuo liesesnį)
Kadangi mėgstu, kad būtų šlapias maistas:
2 svogūnai
2 morkos
1 nedidelė cukinija
2 česnako skiltelės
2 dideli pomidorai
1 indelis konservuotų pupelių ( kai turiu laiko išsiverdu juodų, braziliškų, jos turi pikantišką skonį)
1 čili pipiras su sėklomis
8 konservuoto jelapeno skiltelės
5-6 didelės petražolių šakelės
Lauro lapas, juodi malti pipirai
Svogūnus susmulkinu ir trumpai pakepu. Į tą pačią keptuvę sudedu faršą, kai šis apkepa sudedu sutarkuotas "burokine" tarka morkas, smulkintus ir nuluptus pomidorus, smulkintą čili pipirą su sėklomis, pakepu apie 10minučių, vis pamaišydama. Po to supilu pupeles, sutarkuotą cukiniją. Pačiame kepimo proceso gale suberiu smulkintas petražoles, česnakus. Lauro lapus, juodą pipirą dedu pagal skonį. Kai troškinys paruoštas, imu tortilijos lapus ir atskirai keptuvėje trumpai apkepu. Kadangi troškinys gavosi šlapias dėl didelio kiekio daržovių, todėl nereikėjo jokio papildomo padažo. Net natūralios salotos maloniai dirbo savo darbą, gesindamos meksikietišką ugnį.
Lengvai ugninis maistas tikrai sužadino mūsų šeimą paplepėjimams, bet tikrai ne apie darbą ar rūpesčius, o apie kelionę į Meksiką.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą

Komentuokite, diskutuokime, labai laukiu